Dzisiaj w Ekstraklasie na zakończenie 2 kolejki nowego sezonu dojdzie do spotkania derbowego na Dolnym Sląsku w którym Zagłębie Lubin zagra przed własną publicznością z zespołem Sląska Wrocław. Lepiej w nowy sezon weszli piłkarze Zagłębia Lubin, którzy przed tygodniem ugrali 3 punkty w spotkaniu wyjazdowym z ekipą Korony Kielce. Ich dzisiejszy rywal Slask Wrocław natomiast uległ na inaugurację Arce w Gdyni, ulegając 0-2. Ja dzisiaj po tym meczu spodziewam się tutaj dobrego widowiska w którym obie drużyny powalcza o pełną pulę. Przed sezonem do większych zmian kadrowych doszło w Sląsku Wrocław, bowiem pozyskanu wielu solidnych graczy, którzy mają dać doświadczenie i podnieść jej poziom. W ostatnim tygodniu zaklepano także transfer Marcina Robaka (najlepszy strzelec z poprzedniego sezonu), który ma zagwarantować Sląskowi gole. Zagłębie Lubin pozyskało tylko 3-4 nowych zawodników, więc atutem gospodarzy z pewnością będzie większe zgranie. Bilans ostatnich spotkań pomiędzy tymi drużynami jest korzystniejszy dla Zagłębia Lubin, ale jestem pewny, że dzisiaj obejrzymy tutaj wyrównany bój o punkty. Kurs na remis jest bardzo dobry więc polecam dzisiaj zagrać taki zakład.
Dzisiejszy mecz będzie opiewał w dużą liczbę bramek i taki jest mój typ + 2,5. Zagłębie Lubin jest wskazywany jako faworyt tego spotkania jednak ja do końca nie jestem tego pewien. Lubinianie w sparingach przedsezonowych spisywali się słabo 1 wygrana, 2 remisy i 2 porażki, przy bilansie bramkowym 5:5, co daje im średnią 1 zdobywanej i traconej bramki. Sezon ligowy rozpoczęli od wygranej z Koroną Kielce 1:0 na wyjeździe, po słabym meczu jednak oddając 10 strzałów, w tym 6 celnych. Bramkę na pewno strzelą przed własną publicznością, ale moim zdaniem aby wygrać ten mecz muszą strzelić ich minimum 2. Ich przeciwnicy, Śląsk Wrocław mecze kontrolne rozgrywał z bardzo dobrymi statystykami. 2 wygrane przy bilansie bramkowym 6:1 robiło wrażenie, ale na początek sezonu zaliczyli wpadkę 2:0 przegrywając z Arką w Gdyni. Mecz ten wydawało się, że mieli pod kontrolą, z przewagą w posiadaniu piłki 52:48 jednak mimo oddanych 12 strzałów na bramkę, tylko 3 były celne i nie przełożyło się to na zdobycz bramkową. Należy jednak pamiętać, iż w tej drużynie jest dużo nowych zawodników Piech, Kosecki czy Mak, którzy zgrywają się z resztą drużyny. Jestem przekonany, że w dzisiejszym meczu Śląsk strzeli minimum 1 bramkę i skutecznie powalczy o punkty w Lubinie, dlatego takie jest moje typowanie na ten mecz.
Na zakończenie 2 kolejki naszej Ekstraklasy zagrają ze sobą drużyny Zagłębia Lubin i Śląska Wrocław. Spotkanie to zapowiada się nam bardzo interesująco, bowiem są to derby regionu Dolnego Śląska. Po pierwszej kolejce w obu drużynach panują zupełnie inne nastroje. Zagłębie na rozpoczęcie nowych rozgrywek zagrało w Kielcach z Koroną i zdobyło tam 3 punkty, wygrywając skromnie 1-0. Drużyna Śląska Wrocław nowy sezon rozpoczęła od falstartu, bowiem przegrała z Arką Gdynia w wyjazdowym meczu 0-2. Przed sezonem oba zespoły zostały wzmocnione kilkoma ciekawymi transferami, które powinny dać tym ekipom nowe możliwości i przede wszystkim lepszą grę. Do drużyny z Lublina dołączyli między innymi: Świerczok, Pawłowski, Kopacz czy Matuszczyk. Pod względem nowych twarzy w swojej drużynie jeszcze lepiej to wygląda we Wrocławiu, gdzie do tej drużyny trafili: Chrapek, Kosecki, Mak, Piech, Słowik, Tarasovs, Srnić a przede wszystkim najlepszy strzelec poprzedniego sezonu Marcin Robak. Ja dzisiaj w tym meczu spodziewam się tutaj dużo walki o każdy metr boiska i przewiduję, że nie padnie w nim dużo goli. W ostatnich 7 meczach pomiędzy tymi zespołami aż 5 razy mieliśmy under 2.5 gola więc dzisiaj moze byc podobnie. Ja proponuję tutaj właśnie taki zakład.

