Ostatni mecz 27 kolejki angielskiej Premier League pomiędzy czwartym Tottenhamem (48 pkt.) i trzynastym West Hamem (30 pkt.). W meczu tym typuję zwycięstwo Kogutów. Tottenham w tym sezonie spisuje się wyśmienicie - w Premier League ma szansę dzisiaj wskoczyć na trzecie miejsce, w Lidze Europejskiej wygrał dwumecz z Lyonem i awansował do następnej rundy. Tottenham, czyli goście na wyjazdach spisują znakomicie z 23 pkt (7-2-4). West Ham u siebie też radzi sobie całkiem dobrze - zdobył 22 pkt (6-4-3). W takich meczach ważne są indywidualności, a tych łatwo można się doszukać w ekipie gości - będący w wyśmienitej formie Bale (13 bramek), Dafoe, Dempsey będą z łatwością rozbijać obronę gospodarzy. Na wyjazdach Tottenham jest jedną z najbardziej bramkostrzelnych drużyn (13 meczów - 24 bramki). Koguty ostatni mecz w PL przegrały 9 grudnia z Evertonem i myślę, że podtrzymają tę passę. West Ham może postraszyć Nolanem, który zdobył ledwie 6 bramek. Mój typ na to spotkanie to 1:3 i powtórka wyniku z jesieni.
Do ciekawego spotkania dojdzie dziś na Boleyn Ground , gdzie miejscowy West Ham United podejmować będzie Tottenham Hotspur.Oczywiście faworytami tego spotkania są goście, ale uważam, że gospodarze mogą pokusić się o sporą niespodziankę.Ostatnie mecze nie były zbyt dobre w wykonaniu "Młotów", ale dziś będą meli okazję do poprawy, grają u siebie co będzie ich dużym atutem, gdyż zdecydowanie lepiej radzą sobie na swoich terenie.Potrafili tu ograć Chelsea Londyn i ukradli punkty Manchesterowi City i United.Zajmują też bezpieczną 13 lokatę, więc o utrzymanie raczej nie muszą się martwić.Kontuzje u nich są, ale ci najlepsi w ich składnie wystąpią z wyjątkiem podstawowego gracze formacji defensywnej, czyli Jamesa Collinsa, który do tej pory zaliczył 17 występów w tym sezonie."Koguty" mają znacznie trudniejszą sytuację z ich drużyny pauzować będą musieli Tom Huddlestone, Sandro i Jermain Defoe wszyscy są kontuzjowani i wszyscy grają w podstawowym składnie.Gracze Andre Villasa Boasa mają o co grać, bo po porażce Chelsea z City oni w wypadku wygranej nad odwiecznym rywalem wskakują na 3 lokatę i to oni będą najlepszym stołecznym klubem.Jak na derby przystałó spodziewam się dobrego widowiska i typują wygraną gospodarzy, ich stadion robi się prawdziwą twierdzą.
W poniedzialek zobaczymy najbardziej emocjonujacy mecz w Lidze Angielskiej. Derby Londynu zagraja West Ham - Tottenham. Na Upton Park bedzie z pewnoscia towarzyszyla chwila ciszy by uczcic 20-rocznica śmierci Bobby Moorea. Byl jednym z najlepszych pilkarzy swiata 1966 zdobyli z druzna narodowa mistrzostwo swiata, a w latach 1958-1974,byl kapitanem mlotow i rozegral 544 meczy dla tego klubu. Gospodarze 2 6 pojedynkach rozegranych wygrali tylko 1 raz. Ich przewaga nad strefa spadkowa zmiejszyla sie do kilku pkt. West Ham tylko 1 raz wygral z Tottenham i to jest fatalny bilans. Goscie sa niepokonani od 10 spotkan. W znakomitej formie jest Gareth Bale ktory zdobyl juz 10 bramek w 12 meczach. Goscie musza to spotkanie wygrac bo po pietach depcze im juz Arsenal ktory pokonal w sobote Aston Villa i ich przewaga zmalala do 1 pkt. Dzis jedynie w zespole gosci nie bedzie mogl zagrac Jermain Defoe ale Adebayor, Dempsey, i Bale powinni rozmontowac obrone gospodarzy. Moj typ 2.

