Drugim czwartkowym spotkaniem 35 kolejki T-Mobile Ekstraklasy - Grupy spadkowej jest mecz pomiędzy Podbeskidziem a Widzewem Łódź.Faworytem tej konfrontacji jest zespół gospodarzy ,którzy nie przegrali spotkania na swoim boisku od 11 meczy.Obecnie zajmują 6 miejsce w grupie spadkowej z dorobkiem 23 punktów i mają 7 punktów przewagi nad strefą spadkową,więc przy zwycięstwie zapewnią sobie utrzymanie.Gospodarze na swoim boisku zanotowali 5 zwycięstw,8 remisów , i 3 porażki strzelając przy tym 13 bramek a tracąc 10.W tym spotkaniu trener Ojrzyński nie będzie mógł skorzystać z usług kontuzjowanego Jana Blažeka i pauzującego za kartki Franka Adu Kwame. Po objęciu posady przez nowego trenera drużyna gospodarzy prezentuje się solidnie,dobrze w ataku, strzelając więcej bramek niż wcześniej . Drużyna Widzewa zajmuje ostatnie miejsce i ma 7 punktów straty do bezpiecznego miejsca,ale to co prezentuje drużyna z Łodzi w ostatnim okresie to tragedia.Mają serię 20 meczy nie wygranych na wyjazdach i według mnie to jeden spadkowicz z ligi w tym sezonie.Trener Artur Skowronek nie będzie mógł skorzystać z takich zawodników jak Marcin Kikut,Alen Melunović,Veljko Batrović,kontuzje a za czerwoną kartkę nie zagra Rafał Augustyniak. Widzew nie ma już zupełnie nic do stracenia ,musi to spotkanie wygrać ,więc musi się odsłonić co ułatwi gospodarzom grę z kontry co bardzo lubią i maja znakomitego szybkiego Malinowskiego,który w końcu się przełamie bo w każdym spotkaniu stwarza sobie sytuacje a nie może ich udokumentować ,liczę że to zrobi przeciwko Widzewowi.
Mecz 35 kolejki Polskiej Ekstraklasy. Jest to mecz pomiędzy 6 a 8 drużyną grupy spadkowej.Między tymi drużynami jest 7 punktów różnicy a zostały 3 kolejki do końca sezonu 2013/2014. Dla Łódzkiego Widzew jest ostatnia szans aby wydostać się z miejsca dające spadek z Ekstraklasy Polskiej. Tylko nie dość że musi wygrac ten mecz to musi też wygrać pozostałe 2 mecz i liczyć że Zagłębie Lubin mające tyle samo punktów ani Podbeskidzie nie wygrają już żadnego meczu. Więc szanse mają bardzo matematyczne. Natomiast dla Podbeskidzia też to jest ważny mecz bo jeśli wygra z ostatnią drużyną w tabeli to zapewni sobie pewne utrzymanie w Ekstraklasie i wystąpi w przyszłym sezonie w najlepszej klasie rozgrywek w lidze Polskiej. Poprzednie mecze w sezonie 2013/2014 pomiędzy tymi drużynami zakończyły się wygraną Podbeskidzia 1:0 w Bielsku oraz remisem 1:1 w Łodzi. Patrząc na ostanie 5 meczy to Podbeskidzia ma dużo lepsze statystyki ponieważ wygrało 3 spotkania przy zaledwie 1 zwycięstwie Widzewa. Ostatni raz Podbeskidzie przegrało u siebie 13 kolejek temu z Piastem Gliwice ( wrzesień 2013 roku ) I od tego czasu gospodarze zremisowali 7 razy i 5 razy wygrali w tym z Widzewem w lutym tego roku.
W kolejnym meczu fazy play-off grupy spadkowej zobaczymy mecz w którym górale z Bielska-Białej podejmować będą u siebie ostatnią drużynę w tabeli Widzew Łódź. Gospodarze w tym roku grają bardzo dobrze, często punktują i gdyby mieli lepszą rundę jesienną to w tej chwili grali by pewnie w grupie mistrzowskiej. Obecnie zajmują miejsce szóste w tabeli, ale mają spokojna przewagę siedmiu punktów nad dwoma następnymi zespołami tj. Lubinem i właśnie Widzewem. Podbeskidzie gra bardzo solidną piłkę, chociaż ostatnie spotkanie ze Śląskiem w którym padł remis 0:0 był słaby w ich wykonaniu, ale zawsze jeden punkt został przywieziony z trudnego terenu. Najdziwniejszy jednak nie był mecz ze Śląskiem, ale przedostatni z Koroną w którym prowadzili 2:1 i grali z przewagą jednego zawodnika, by w ostatnich pięciu minutach stracić dwa gole i przegrać 2:3. Co można powiedzieć dobrego o Widzewie, raczej nic. Ostatnie dwa mecze w których grali z nożem na gardle nie udało im się wygrać, pierw przegrali 1:0 w Wrocławiu by następnie u siebie zremisować 1:1 z Jagiellonią. W teorii oczywiście jeszcze mają szanse na utrzymanie, ale dzisiejsze spotkanie bezwzględnie muszą wygrać inaczej spadek będzie już na 100%. Drużyna Skowronka jest w beznadziejnej sytuacji i wydaje mi się, że w tym meczu nie mają nic do stracenia i rzucą się na rywali. Gospodarze podejdą do tego spotkania raczej spokojnie licząc na kontry, a Łodzianie powinni się otworzyć co daje nam możliwość zobaczenia wielu bramek. Kto będzie zwycięzcą tego meczu, tego bym nie prorokował ale typ over 2,5 wydaje się tutaj być bardzo prawdopodobny i na taki typ jestem skłonny postawić
W 5 kolejce grupy spadkowej polskiej T-Mobile Ekstraklasy Podbeskidzie zmierzy się z Widzewem. Stawką tego meczu jest utrzymanie, zwłaszcza jeśli 3 punkty zgarną gospodarze. W sezonie zasadniczym Podbeskidzie pokonało u siebie Widzew 1:0, a zremisowało w Łodzi 1:1. Podbeskidzie z 23 punktami ma aż 7 oczek przewagi nad strefą spadkową i dzisiejsze ewentualne zwycięstwo dałoby im niemal pewne utrzymanie. W ostatniej kolejce zremisowali oni 0:0 ze Śląskiem. Wcześniej przegrali 2:3 z Koroną i zaliczyli zwycięstwa z Jagą 2:1, Cracovią i Wisłą po 1:0. Widzew robi wszystko aby utrzymac się w lidze, choć do 6 w tabeli Podbeskidzia traci aż 7 punktów i dziś powinno ich interesować tylko zwycięstwo. W ostatniej kolejce zremisowali oni 1:1 z Jagą. Wcześniej przegrali 0:1 ze śląskiem, pokonali 2:0 Cracovię i zremisowali 2:2 z Koroną. Obie drużyny żadko zaskakują kibiców gradem goli. W ostatnich 5 meczach z udziałem Góroli 2 razy padało wiecej niż 2 gole. W przypadku Widzewa ta sztuka zdarzyła się tylko raz. Do tego na własnym terenie w ostatnich 8 meczach Podbeskidzie tylko 2 razy notowało over 2,5 gola, a Widzew w tym czasie na wyjazdach 4-krotnie notował więcej niż 2 gole. Moim zdaniem dziś czeka nas mecz walki o którego wyniku może zdecydować nawet 2 gole. Typuję więc under 2,5 gola.

