Przed nami bardzo ciekawe spotkanie.Mamy do czynienia z dwoma zespołami,które radzą sobie w lidze nadspodziewanie dobrze.Górnik stał się pretendentem do tytułu mistrza i głównym rywalem warszawskiej Legii,zaś Cracovia zwykle walcząca o utrzymanie w lidze,teraz plasuje się w czołowej szóstce.Gospodarze mają 28 punktów i aż 26 bramek strzelonych przy 15 straconych.W ataku ustępują więc tylko liderowi z Warszawy.Zapowiada nam się widowisko ze sporą ilością goli.Bilans Pasów wygląda następująco.20-17 w bramkach oraz 20 punktów w tabeli.Obydwie ekipy mają o co walczyć.Górnik Zabrze lideruje w ekstraklasie wraz z Legią,która ugrała remis w Poznaniu.W tym momencie Górnicy nie mogą odpuścić ani jednego spotkania.To samo tyczy się Cracovii,która walczy o grupę mistrzowską.Obie drużyny grają wyśmienicie w ostatnim czasie.Gospodarze wygrali cztery ostatnie spotkania,a goście trzy.Do tego w spotkaniu może jednak wystąpić Nakoulma,czołowy strzelec ligi.Zapowiada nam się ciekawe widowisko,w którym według mnie będziemy mieli sporo goli.Mój typ to powyżej 2.5 gola.
Jedenasta drużyna Serie A podejmie niekwestionowanego lidera z Rzymu.Goście wygrywając dziś zapewnią sobie miejsce w historii włoskiego futbolu,bo nikomu nie udało się wygrać dziesięciu pierwszych spotkań z rzędu.Stawka więc jest wysoka.Rzymianie z pewnością nie zlekceważą przeciwnika.Udinese mają mało goli strzelonych jak i straconych (9:9). Mamy więc starcie ekipy grającej na średnim poziomie z rozpędzoną Romą ,która przy aż 22 bramkach straciła tylko jedną!Te liczby robią wrażenie.Poza tym każda drużyna w historii zaczynająca od ośmiu zwycięstw z rzędu,sięgała później po Scudetto czyli mistrzostwo kraju,a apetyty Giallorossi są wielkie.Roma ogrywa kolejno potentatów do mistrzostwa.Odprawiła z kwitkiem Lazio 2:0,Inter 3:0 i ostatnio Napoli 2:0.Udinese w ostatnich trzech meczach zdobyli tylko 3 punkty.Oczywiście każda statystyka przemawia na korzyść lidera.Tym bardziej,że w formie jest przede wszystkim Gervinho,Florenzi czy Totti.Nie ma innej możliwości niż zwycięstwo Wilków z Romy.
Na Giuseppe Meazza Inter podejmuje drużynę Hellas Verony.Gospodarze są zdecydowanym faworytem spotkania u bukmacherów.Mediolańczycy z piętnastoma punktami zajmują piąte miejsce tuż za drużyną gości,która wyprzedza Nerrazurri o zaledwie jeden punkt.Nie byłbym pewien co do wygranej Gospodarzy w tym spotkaniu.To może być mecz do jednej bramki.Inter nie sprostał na wyjeździe Torino (3:3) ,zaś Hellas ugrali ważne zwycięstwo z Parmą (3:2). W tych spotkaniach padło wiele bramek jednak uważam ,że stawka meczu spowoduje zacieśnienie szyków obronnych obydwu ekip.Poza ostatnią kolejką Inter stracił tylko 6 ,zaś Verona 10 goli.Obydwa zespoły potrafią grać mocno w defensywie,przy czym postawa niedocenianej drużyny gości robi wrażenie.Inter w 3 ostatnich spotkaniach zdobywając tylko 2 punkty nie uchodzi dla mnie za wielkiego faworyta tego meczu.Kurs (2.20) na Under 2.5 kusi.Myślę,że to jak najbardziej dobry typ.
Czas na najgorętszy mecz w Niemczech,Derby Zagłębia Ruhry.Miejscowe Schalke podejmie wicelidera z Dortmundu.Mecze w wykonaniu obydwu drużyn zawsze dostarczają wiele emocji.Ostatnim razem to Niebiescy schodzili z boiska jako zwycięzcy po trafieniu na 2:1 Klasa Jana Huntelaara.Tego zawodnika zabraknie jednak w dzisiejszym spotkaniu.Gospodarze zajmują dobrą piątą lokatę z 14 punktami.Goście prezentują jednak o wiele wyższy poziom będąc wiceliderem rozgrywek z 22 punktami na koncie.Borussia z pewnością nie będzie chciała ustąpić liderowi z Monachium,więc ten mecz musi po prostu wygrać.W ostatniej kolejce Ligi Mistrzów Schalke przegrało gładko u siebie z Chelsea ,zaś Ekipa Juergena Kloppa zwyciężyła na trudnym terenie Arsenal Londyn.W lidze zaś Dortmund uporał się 1:0 z solidnym Hannoverem,a Schalke wygrało 3:2 z Brunszwikiem.Według mnie Borussia ma więcej atutów od ekipy Jensa Kellera.Draxler i Boateng mogą nie wystarczyć na solidną obronę rywala i znakomity atak z Robertem Lewandowskim w formie.Schalke nie pokazało atutu boiska w meczu z Chelsea,a więc to nie wróży dla nich nic dobrego.Mój typ to zwycięstwo gości.
Jagiellonia Białystok podejmuje wicelidera z Zabrza.Gospodarze zajmują ósmą pozycję z 15 punktami na koncie co daje im spokojne miejsce w środku stawki.Goście zaś są w formie,bo po trzech kolejnych zwycięstwach depczą po piętach liderującej Legii z 25 punktami przed 13 kolejką.Starcie zapowiada wiele goli.Po pierwsze,drużyny mają swoje cele.Zawodnicy Górnika nie chcą by Legioniści im uciekli,a Jaga walczy o grupę mistrzowską w dalszej fazie rozgrywek.Po drugie,Jagiellonia w golach strzelonych zajmuje trzecią lokatę,Górnik jeszcze lepiej ,bo drugą. Po trzecie,w 12 kolejce zarówno w meczu Zabrzan(3:2) ze Śląskiem jak i Jagi (1:4) z Koroną ,padało aż pięć bramek.Po czwarte i chyba najistotniejsze,w obydwu zespołach kontuzjowani są obrońcy.Gospodarze radzić sobie muszą bez Strausa oraz Barana,a goście bez Gancarczyka i Szeweluchina.Trenerzy obydwu ekip muszą dobrze ustawić defensywę ,a napastnicy obu drużyn mogą "poczuć krew".Te cztery argumenty z pewnością pozwalają stwierdzić,że zobaczymy minimum trzy gole.Mój typ to over 2.5
Real Madryt to bez wątpienia faworyt tego spotkania.Przeciwko sobie ma jednak mocną drużynę.To pierwszy tak poważny test dla Królewskich przed wielkimi derbami z FC Barceloną. Juventus,bo o nim mowa,to ekipa potrafiąca grać dobry futbol z każdą ekipą.Bez wątpienia będą mieli swoje szanse.Przede wszystkim stałe fragmenty gry w wykonaniu Andrei Pirlo mogą narobić wiele kłopotu Ikerowi Casillasowi,który wystąpi dziś w bramce Galacticos.Poza tym tacy gracze jak Teves,Pogba,Giovinco czy Vucinic,nie ustępują wiele gwiazdom z Madrytu.Każdy z graczy Juve ,może zagrozić Realowi,który radzi sobie w środku pola bez Xabiego Alonso.Goście wystąpią z kolei bez nadal kontuzjowanego Quagliarelli.Do tej pory zadownicy Starej Damy odnotowali w Lidze mistrzów dwa remisy z Kopenhagą oraz Galatasaray.Bilans bramkowy 10:1 po dwóch kolejkach w wykonaniu gospodarzy pokazuje jaką są oni machiną do goli.Liczę na wiele bramek w spotkaniu.Over 3.5
Czas na spotkanie dwóch dosyć wyrównanych ekip.W Bilbao Athletic podejmie Villareal.Baskowie z 13 punktami na koncie zajmują dobrą siódmą lokatę.Zawodnicy Żółtej Łodzi podwodnej są w jeszcze lepszej sytuacji.Zgromadzone 17 punktów daje im świetną czwartą lokatę.Minimalnym faworytem spotkania są gospodarze.Do tej pory nie przegrali u siebie zdobywając w 4 domowych meczach aż 10 punktów.Dla porównania goście w ostatnich dwóch wyjazdowych spotkaniach zdobyli 1 punkt po remisie z przedostatnią Celtą oraz porażce z równie słabym Betisem,które to dwie ekipy Athletic Bilbao pokonał kolejno 3:2 i 2:1.Te wyniki pokazują ,że gospodarze u siebie są naprawdę groźni.Jeśli pokażą dobrą dyscyplinę w obronie ,jak najbardziej mogą być spokojni o wynik dzisiejszego starcia.Defensywa i lepsza skuteczność w ataku da im trzy punkty.Moim zdaniem dzisiaj Baskowie wygrają spotkanie i poprawią niekorzystny bilans w meczach z Villareal.
Bardzo ciekawie zapowiadające się starcie w Serie A.Szósta w tabeli Fiorentina podejmie gości z Juventusu,którzy tylko raz w tym sezonie schodzili z boiska bez zwycięstwa.Zapowiada się pasjonujące widowisko ze sporą liczbą goli.Obydwie ekipy potrafią strzelać.Gospodarze w siedmiu spotkaniach strzelili 13 bramek tracąc 8 , zaś piłkarze Starej Damy mają bilans (14:6). Ci pierwsi wystąpią bez Pizarro ,Gomeza i Hegaziego.Ci drudzy będą radzić sobie bez Pepe,Caseresa,Vucinicia oraz Quagliarelli.Obie ekipy dzieli w tabeli 7 punktów.Między tymi zespołami nie ma wielkiej sympatii stąd też przewiduję dużo walki oraz nie odstępowanie przeciwnika na krok.Juve wygrywając znowu wskoczy na pozycję wicelidera.Fiorentina przy zdobyciu trzech punktów utrzyma mocną pozycję w pierwszej szóstce.Stawka pojedynku jest więc wysoka,wysokie są też kursy.Czy któraś z drużyn zagra na zero z tyłu? Wątpię...Liczę jako kibic na piękne widowisko i przynajmniej trzy gole w całym spotkaniu.
W niedzielne popołudnie odbędzie się mecz,w którym drużyna z końca tabeli podejmuje jedną z dwóch najlepszych ekip Ligue1.Sochaux według bukmacherów nie mają większych szans w starciu z naszpikowanym gwiazdami AS Monaco.Inny wynik niż zwycięstwo gości z pewnością będzie niespodzianką ,na którą nie mogą sobie pozwolić bo Paris Saint Germain już czeka na liderowanie w lidze.Zawodnicy Claudio Ranieriego takie mecze poprostu muszą wygrywać.Bardzo kusząco wygląda kurs (2.10) na over 2.5 w tym spotkaniu.Argument jest bardzo prosty.Sochaux straciło do tej pory aż 18 goli w 9 spotkaniach co jest najgorszym wynikiem wśród drużyn Ligue1.Monaco zaś przed rozpoczęciem tej kolejki miało najlepszy bilans bramkowy(16-5) .Do tego skuteczność gości robi wrażenie.Falcao prowadzi w klasyfikacji strzeleckiej z siedmioma trafieniami ,a tylko gol mniej ma Emmanuel Riviere. Według mojej analizy Monaco wygra bardzo pewnie z Sochaux.Liczę po cichu na 0:3.
Real w Madrycie podejmuje Malagę.Królewscy w porównaniu do lidera z Barcelony zawodzą tracąc do niej już 5 oczek i z dorobkiem 19 punktów zajmują trzecią lokatę.Goście zaś plasują się w samym środku tabeli.9 punktów w ośmiu spotkaniach daje Maladze 10 miejsce.Gospodarze jak w niemal każdym spotkaniu są faworytem.Nie inaczej jest i w tym przypadku.Podopieczni Carlo Ancelottiego to nadal maszyna do wygrywania spotkań.Imponujący wynik 12 goli strzelonych przez Cristiano Ronaldo robi wrażenie.Potwierdzony jest również występ Garetha Bale'a.Real podejdzie więc do spotkania pewny swego.Według mnie w meczu nie padnie jednak więcej niż pięć bramek.Głównym argumentem jest znakomita gra defensywna gości.Malaga straciła do tej pory siedem goli,czyli o 2 mniej od Realu,ustępując defensywnie jedynie Atletico i Barcelonie.Zapewne gospodarze wygrają jednak przełamanie obrony przez Królewskich nie będzie łatwym zadaniem.Mój typ to under 4.5






