W ostatniej kolejce zmagań grupowych młodzieżowych Mistrzostw Świata do lat 20, zmierzą się ze sobą reprezentacje Chorwacji i Nowej Zelandii. Faworytem i to zdecydowanym jest Chorwacja, która zgromadziła po 2 kolejkach 4 punkty i jest wiceliderem grupy F. Nowa Zelandia za to, tym meczem żegna się z turniejem, ponieważ przegrała już 2 mecze , pierw 0:2 z Urugwajem a potem 0:3 z Uzbekistanem i nie ma szans na awans. Moim zdaniem Chorwaci wygrają to spotkanie, jednak nie padnie w tym meczu więcej niż 3,5 gola, ponieważ obie drużyny grały wcześniej na Under. Jeżeli Hrvatska wygra to spotkanie, to jest duże prawdopodobieństwo ,że zajmie 1 miejsce . W innym meczu tej grupy zagrają Urugwajczycy z Uzbekistanem, który jest niespodziewanym liderem i jeżeli Uzbekistan nie wygra z Urugwajem a Chorwacja pokona Nową Zelandię to nowym liderem będą właśnie Chorwaci. Nowa Zelandia nie powinna robić zbyt dużych problemów ,ponieważ jest zdecydowanie najsłabszą drużyną w tej grupie i zapewne zakończy Mistrzostwa bez zdobyczy punktowej. Reasumując ,stawiam na wygraną Chorwatów ,jednak nie będzie ono wyższe niż 3:0 a więc typuje Under 3,5. Powodzenia :)
W sobotę zostanie rozegrana ostatnia kolejka w grupie "F" , zmierzą się ze sobą reprezentacje U20 Uzbekistanu i Chorwacji. Niespodziewanym liderem w tej grupie jest Uzbekistan, który uzbierał po 2 kolejkach 4 punkty ,dzięki remisowi z Chorwacją 1:1 i wygranej 3:0 z Nową Zelandią. Chorwacja jest tuż za nimi z taką samą zdobyczą punktową a Urugwaj jest 3-ci. Urugwaj uległ Chorwatom i pokonał outsidera tej grupy Nową Zelandię 2:0. Moim zdaniem kurs na Urugwaj jest nieco zaniżony, bo lekkim faworytem w tym meczu jest jednak Uzbekistan, co pokazuje tabela. Zapewne spotkanie to będzie bardzo ciekawe ,bo grają 2 bardzo mocne drużyny o zbliżonych umiejętnościach piłkarskich, a mecz zakończy się remisem, który zagwarantuje awans prawdopodobnie z 2 pozycji Uzbekistanowi ,1 będzie Chorwacja, która powinna spokojnie wygrać z Nową Zelandią ,zaś Urugwaj przejdzie dalej z 3 miejsca. Według mnie najbardziej prawdopodobny w tym meczu jest remis i warto zaryzykować ten typ po niezłym kursie. Powodzenia :)
W ostatniej kolejce rozgrywek grupowych dojdzie do ciekawego pojedynku w grupie "D" pomiędzy reprezentacjami U20 Mali oraz Meksyku. Po 2 seriach spotkań faworyt grupy ,Meksyk jest bez zdobyczy punktowej, ale mimo tego wciąż ma szanse na awans ,jeśli wygra w piątek z Mali. Drużyna z Afryki zremisowała w tym turnieju oba swoje mecze, z Grecją 0:0 i 1:1 z Paragwajem i są na 3 miejscu w grupie, ale wśród drużyn z 3 miejsc mają, najgorszy bilans i by awansować dalej, będą musieli wygrać z Meksykiem. Moim zdaniem ta sztuka im się nie uda, ponieważ wierzę, że reprezentacja Meksyku w końcu zagra na miarę swoich możliwości i zgarnie 3 punkty w tym meczu. Drużyna Meksyku zdobyła 2 lata temu na Mistrzostwach w Kolumbii ,brązowy medal. Teraz będzie im bardzo ciężko powtórzyć ten wynik, ale na pewno stać ich przynajmniej na awans z grupy a potem wszystko się może zdarzyć. Trener Sergio Almaguer zapewne ustawi swój zespół bardzo ofensywnie, by jego podopieczni szybko strzelili gola co ułatwiłoby im grę w dalszej części meczu z solidną drużyną Mali. Z pewnością większy potencjał mają Meksykanie i mam nadzieje ,że w końcu uda im się wygrać, ponieważ grają całkiem nieźle jednak w poprzednich 2 starciach ,brakowało szczęścia. Powodzenia :)
W meczu ostatniej kolejki fazy grupowej, zmierzą się ze sobą drużyny Grecji i Paragwaju. Lekkim faworytem bukmacherów w tym spotkaniu są reprezentanci Paragwaju, którzy przed paroma dniami niespodziewanie wygrali 1:0 z Meksykiem a wcześniej zremisowali 1:1 z Mali. Te wyniki dają póki co 1 miejsce reprezentantom Paragwaju w grupie "D" i są już praktycznie pewni awansu do następnej rundy. Grecja ma dokładnie taki sam bilans jak Paragwaj ,4 punkty i 2:1 w bramkach, dzięki remisowi z Mali i zwycięstwie nad Meksykiem i jest exequo z Paragwajem na 1 miejscu. Tak więc spotkanie to będzie decydować o tym która z drużyn zwycięży grupe "D". Moim zdaniem obie drużyny zagrają w tym meczu na luzie i spotkanie to będzie obfitować w bramki, dlatego też mój typ na ten mecz to OVER 2,5. Bardzo prawdopodobnym wynikiem w tym meczu byłby remis, który by gwarantował dwa pierwsze miejsca Paragwajowi i Grecji chyba ,że w 2-gim meczu tej grupy Mali wygrałoby z Meksykiem różnicą 2 bramek, ale to raczej się nie wydarzy. Stawiam na ciekawe obfitujące w gole spotkanie i przynajmniej 3 gole w tym meczu. Powodzenia :)
Już 27 Czerwca zostanie rozegrany mecz o Superpuchar Holandii pomiędzy Ajaxem Amsterdam i AZ Alkmaar. Faworytem tego pojedynku jest mistrz Holandii ,czyli Ajax i to na niego stawiam w tym pojedynku. Alkmaar zajął w zakończonym sezonie dopiero 10 miejsce w lidze co z pewnością nie jest szczytem marzeń tej drużyny, która od paru lat plasowała się w ścisłej czołówce Holenderskiej Eredivisie. Pocieszeniem dla kibiców było zdobycie Pucharu Holandii , dzięki czemu Alkmaar zagra w tym sezonie w Europejskich Pucharach i zmierzy się z Ajaxem o Superpuchar. Podopieczni Franka De Boera zagrają w tym sezonie w Lidze Mistrzów i mecz z Alkmaar ,będzie dobrym przetarciem przed nadchodzącym sezonem w którym Ajax ,będzie chciał osiągnąć jeszcze więcej, szczególnie w Lidze Mistrzów. Myślę ,że Ajax wygra to spotkanie bo ma świetnego trenera i dobrych ,młodych piłkarzy głodnych sukcesów. Stawiam na wygraną drużyny ze stolicy Holandii. Powodzenia :)
W ostatnim 3 i zdecydowanie najciekawszym meczu fazy grupowej Mistrzostw Świata do lat 20, zmierzą się ze sobą reprezentacje Hiszpanii i Francji. Hiszpania to lider grupy A, z kompletem punktów na koncie dzięki zwycięstwom nad Ghanom i USA. Francja zaś jest na miejscu 2-gim z 4 oczkami na koncie. Francuzi pierw zremisowali z USA a następnie ograli 3:1 Ghanę i są już prawie pewni awansu do następnej rundy, ponieważ z grupy wychodzą 2 najlepsze zespoły oraz 4 z 6 drużyn z miejsca 3-ciego. La Furja Roja to główny kandydat do zwycięstwa na tej imprezie i sądzę, że jeżeli mający już pewny awans Hiszpanie, podejdą do tego meczu z należytą uwagą i zaangażowaniem to wygrają ten prestiżowy mecz z Francuzami. Hiszpanie gładko wygrali z USA 4:1 zaś Francja zaledwie zremisowała z Amerykanami i to również czynnik, którym się kieruję obstawiając dzisiejsze zwycięstwo drużyny z Półwyspu Iberyjskiego. Francja to bardzo dobra drużyna jednak ,Hiszpanie to jeszcze mocniejsza ekipa i w każdej kategorii wiekowej chce udowodnić ,że jest najlepsza. Moim zdaniem będzie to bardzo ciekawy mecz godny nawet finału, jednak faworytem są Hiszpanie i to na nich w dniu dzisiejszym stawiam. Powodzenia :)
W 2 kolejce spotkań Mistrzostw Świata U20 w grupie E spotkają się reprezentacje Chile i Anglii. Chile to jeden z moich faworytów co najmniej do pół finałów i po tym co Anglicy zaprezentowali w meczu z Irakijczykami, jestem zdecydowany postawić w tym meczu na Chile. W pierwszym spotkaniu piłkarze z Ameryki Południowej wygrali z całkiem dobrze prezentującą się drużyną Egiptu 2:1. Anglicy za to udowadniają ,że ich drużyny młodzieżowe już nic nie znaczą na świecie i spadają w dół po równi pochyłej. Remis Anglików 2:2 z Irakiem, mimo prowadzenia 2:0 to zwykła kompromitacja. Oczywiście kibice na Wyspach nie uwierzą w tłumaczenia dobrze znane z naszego podwórka ,że nie ma już słabych drużyn i z każdym gra się ciężko. Anglia to kolebka futboli z jedną z najlepszych lig na świecie ,ale reprezentantów zarówno młodzieżowych jak i w seniorskiej piłce mają coraz bardziej przeciętych. Chile za to radzi sobię doskonale i nie przegrało ostatnich 7 meczów ,wygrywając aż 5 min. z Kolumbią i Urugwajem a także remisując z Hiszpanią, głównym faworytem do złota w każdej kategorii wiekowej. Moim zdaniem z taką grą jak w spotkaniu z Irakiem , Anglicy nie mają czego szukać na tym Mundialu i polegną z Chile ,które gra naprawdę dobrą piłkę i może zajść bardzo daleko. Powodzenia :)
W 2 kolejce spotkań Mistrzostw Świata do lat 20 w grupie "D" zmierzą się ze sobą reprezentacje Mali i Grecji. Oba zespoły zapunktowały w swoich pierwszych meczach i porażka w tym spotkaniu i tak nie przekreśli szans awansu żadnej z ekip. Grecja niespodziewanie wygrała z Meksykiem 2:1 i jeśli teraz ograją drużynę z Afryki, to zapewnią sobie awans do następnej rundy. Mali również lekko zaskoczyło bukmacherów remisując z faworyzowanym Paragwajem i teraz czeka ich kolejny trudny mecz z nieobliczalną Grecją. Moim zdaniem Grecja po znakomitym początku ,nie przepuści szansy i wygra z Mali gwarantując sobię jednocześnie wyjście z grupy. Moim zdaniem Mali to mimo wszystko najsłabsza z ekip w tej grupie a należy pamiętać ,że z grupy wychodzą po 2 najlepsze zespoły z każdej z grup oraz 4 z 6 ,które zajęły 3 miejsca. Po udanym początku sądzę ,że Grecja pójdzie za ciosem i zgarnie kolejne 3 punkty a Mali poszuka punktów w ostatnim meczu z Meksykiem. Powodzenia :)
Na Mistrzostwach Świata w 2 kolejce spotkań grupy D zmierzą się reprezentacje Meksyku i Paragwaju. Na inaugurację oba zespoły zagrały poniżej oczekiwań i nie zgarnęły 3 punktów z teoretycznie słabszym przeciwnikiem. Meksyk niespodziewanie uległ 2:1 Grecji i aby myśleć o awansie ,nie może teraz przegrać z Paragwajem, który w pierwszej potyczce na Mistrzostwach, zremisował 1:1 z Mali. Lekkim faworytem bukmacherów w tym meczu jest Meksyk , jednak po słabym meczu Meksykanów z Grecją, wątpię w zwycięstwo tej drużyny. Grupa D jest bardzo wyrównana i nie ma w niej zdecydowanego faworyta, dlatego też żaden wynik w meczach tej grupy nie będzie dla mnie niespodzianką. Potencjał obu drużyn oceniam po równo i spotkanie to pachnie mi remisem i taki właśnie jest mój typ na to spotkanie. Meksyk w ostatniej kolejce zagra z Mali zaś Paragwaj z Grecją i to wtedy się rozstrzygnie sprawa awansu do dalszej rundy. Meksyk 2 lata temu na MŚ U20 zajął 3 miejsce ,dlatego apetyty w tym roku są bardzo duże, jednak z taką grą jak w spotkaniu z Grecją nie ma co marzyć o powtórzeniu tamtego sukcesu. Paragwaj to solidna drużyna i będzie chciała to spotkanie wygrać, by przybliżyć się do awansu. Moim zdaniem spotkanie na remis. Powodzenia :)
W niedzielę swój pierwszy mecz na Mistrzostwach Świata U20 rozegrają reprezentacje Anglii i Iraku. faworytem tego meczu są oczywiście Wyspiarze ,którzy pomimo wielkich ambicji i potencjału , od bardzo dawna nie potrafią wygrać żadnego ważnego turnieju ,zarówno młodzieżowcy jak i seniorzy zawodzą i kibice Angielscy są tym faktem mocno zaniepokojeni. Mimo nie najlepszych czasów w Angielskiej piłce, to takie kraje jak Irak nie mogą jeszcze się równać z czołówką Europejską. Kurs na wygraną Anglików w całym turnieju wynosi 17:1, co stawia ich na 9 miejscu ,wśród ekip na które bukmacherzy stawiają. W grupie tej znajduje się jeszcze Egipt oraz Chile, które jest wraz z Anglią faworytami do awansu. Stawiam w tym meczu na pewne zwycięstwo reprezentacji Anglii , która ma o wiele lepszych piłkarzy niż mało komu kojarzący się z futbolem Irak. W kadrze faworytów nie ma ,może znanych nazwisk ,ale i tak są piłkarze z solidnych klubów Premier League i to powinno w tym meczu wystarczyć. Powodzenia :)



